Bruņoto spēku komandieris piedalās NATO Militārās komitejas sanāksmē

NATO
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 14.janvāra Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atradīsies vairāku dienu darba vizītē Briselē, Beļģijā, lai piedalītos NATO Militārās komitejas sanāksmē.

NATO Militārās komitejas sanāksmē bruņoto spēku komandieri pārrunās starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus. Bruņoto spēku komandieri diskutēs par alianses pielāgošanos mūsdienu drošības izaicinājumiem, kā arī turpmākos uzdevumus alianses aizsardzības un atturēšanas spēju stiprināšanā. Tāpat sanāksmes laikā tiks pārrunāti NATO vadīto starptautisko operāciju aktuālie jautājumi, kā arī aktualitātes militāro mācību jomā.

Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv