Bruņoto spēku komandieris Cēsīs apmeklē Zemessardzes 27.kājnieku bataljonu

05.08.2019
Zemessardze
Dienesta gaita
Sadarbība
Infrastruktūra
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 7.augustā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Cēsīs izvietoto Zemessardzes 27.kājnieku bataljonu, lai klātienē iepazītos ar vienības spēju attīstības projektu un uzdevumu izpildes gaitu, kā arī uzklausītu bataljona komandiera redzējumu par vienības nākotnes perspektīvu.

”Cēsis ir pazīstama pilsēta - gan ar savu aktīvo dzīves veidu, gan ar zīmīgiem notikumiem mūsu valsts aizsardzības, tās izveides sākuma posmā. Arī šodien Cēsu puses iedzīvotāji ir aktīvi aizsardzības spēju uzturēšanā, aktīvi darbojoties Zemessardzes 27.kājnieku bataljonā,” norāda ģenerālleitnants L.Kalniņš. 

Zemessardzes 27. kājnieku bataljons ir viens no pieciem Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem. Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā un ir viena no Zemessardzes četrām brigādēm. Zemessardzes 27. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 25. septembrī. Bataljona komandieris ir pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis.  

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv