Bruņoto spēku komandieris apmeklē augstāko instruktoru semināru

11.08.2019
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 13.augustā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs augstāko instruktoru semināru, kurā piedalās ne tikai Baltijas valstu augstākie instruktori, bet arī Somijas, Dānijas, Norvēģijas, Gruzijas bruņoto spēku virsseržanti, Baltijas aizsardzības koledžas virsseržants, kā arī  NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā virsseržants.

10. Baltijas valstu augstāko instruktoru un aicināto sadarbības valstu seminārs Latvijā norisinās no 12. līdz 16. augustam, ar mērķi dalīties reālajā pieredzē un pilnveidot esošo sadarbību, veicinot vienotu izpratni dažādu kaujas uzdevumu veikšanā, kā arī, lai izrunātu aktualitātes, kas saistītas ar instruktoru tiešo pienākumu veikšanu.

Augstākie instruktori semināra laikā izzinās Latvijas valsts un Latvijas armijas vēsturi, apmeklējot Ložmetējkalnu un Latvijas Kara muzeju, kā arī viesojoties Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, kur godinās starptautiskajās operācijās kritušos karavīrus, noliekot svecītes pie Kritušo karavīru piemiņas vietas.

10. Baltijas valstu augstāko instruktoru un aicināto sadarbības valstu seminārs strukturēts, apvienojot trīs nozīmīgus pasākumus – Latvijas armijas simtgadi, 10. semināra gadadienu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku 28. gadskārtu kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas. Līdz ar to galvenie semināra uzdevumi ir  atskatīties vēsturē par Latvijas karavīra veikumu gadsimta griezumā, atskatīties paveiktajā trīs Baltijas valstu iepriekšējo semināru kontekstā, apmeklēt regulāro spēku un Zemessardzes vienības, iepazīstinot semināra dalībniekus ar esošo situāciju Nacionālajos bruņotajos spēkos, kā arī analizēt dalībvalstu piedāvātos sadarbības virzienus, uzstādot izpildāmus mērķus.

Plašāka informācija par semināru pieejama aizsardzības nozares ziņu portālā: http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Latvija/2019/08/09-01.aspx#lastcomment

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv