Bruņoto spēku instruktori Ukrainā turpina karavīru apmācību

11.02.2020
Dienesta gaita
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šonedēļ  Ukrainā sāksies instruktoru karjeras kurss, kurā Latvijas bruņoto spēku instruktori apmācīs instruktorus no Ukrainas 197.  mācību centra, turpinot un pilnveidojot līdzšinējo sadarbību apmācības jomā. 

2016. gadā aizsākās Latvijas bruņoto spēku sadarbība ar Ukrainas bruņoto spēku Sauszemes spēku 184.mācību centru, kas norisinājās NATO Militārās izglītības attīstības projekta ietvaros, ar mērķi veicināt Ukrainas bruņoto spēku instruktoru attīstību. 

Nacionālo bruņoto spēki karavīri, pievienojoties sabiedrotajiem no ASV, Lietuvas, Kanādas un Lielbritānijas, kuri darbojas Apvienotajā daudznacionālajā apmācību grupā “Ukraina”, Ukrainas regulāro spēku karavīru apmācību sāka 2016.gada martā. 

2015.gada 23.novembrī, sākot apmācīt Ukrainas bruņoto spēku regulārās vienības, ASV un sabiedrotie sāka Ukrainas drošības spēku apmācības un apbruņošanas operācijas “Fearless Guardian” otro posmu. Operācija ir daļa no starptautiskās sabiedrības centieniem sekmēt ilgtermiņa militārās reformas Ukrainā, pietuvinot tās NATO standartiem un palīdzēt Ukrainai uzlabot tās iekšējās aizsardzības spējas. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv