Bruņotie spēki turpina sniegt atbalstu Valsts robežsardzei Covid-19 izplatības ierobežošanā

08.01.2021
Latvijā
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un saņemto lūgumu no Valsts robežsardzes, Nacionālie bruņotie spēki līdz 7. februārim turpinās sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei atbilstoši atbildības teritorijai iesaistītas četras Zemessardzes brigādes: Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, Zemessardzes 3. Latgales brigāde un Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde. Atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei ik diennakti tiek iesaistīti vismaz 44 zemessargi, kuri uzdevumus veic divās 12 stundu maiņās, 10 robežkontroles punktos.

Jau ziņots, Nacionālie bruņotie spēki atbalstu Valsts robežsardzei sniedz no 7. decembra. Valsts robežsardzes vadībā Zemessardzes uzdevumos ir nodrošināt normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolēt uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku Apliecinājumu aizpildīšanu tīmekļvietnē Covidpass.lv.

Nacionālie bruņotie spēki atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā sniedza arī pērn no 30. marta līdz 9. jūnijam un no 16. jūnija līdz 9. jūlijam. Kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veica karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.

Jau ziņots, no 8. līdz 10. janvārim Nacionālie bruņotie spēki turpinās sniegt atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Plānots, ka ik dienu laikā no plkst. 22.00 līdz 05.00 atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks vienlaikus iesaistīti aptuveni 300 zemessargi un karavīri. Gatavībā sniegt atbalstu būs arī Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Štāba bataljons, Jūras spēki, Mācību vadības pavēlniecība un Militārā policija. Nacionālie bruņotie spēki atbalstu Valsts policijai sniedza arī mājsēdes laikā no 30. decembra līdz 4. janvārim.

Zemessardzes likums nosaka, ka viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.
Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 7. februārim.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv