Bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai Covid-19 izplatības ierobežošanā | Nacionālie bruņotie spēki

Bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai Covid-19 izplatības ierobežošanā

21.10.2021
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Sākot ar šodienu, 21. oktobri, pēc Iekšlietu ministrijas pieprasījuma Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Plānots, ka no 21. oktobra līdz 15. novembrim ik dienu laikā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 rītā atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks iesaistīti zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Zemessardzes 3. Latgales brigādes un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, kā arī karavīri no Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta vienībām.
Zemessargi un karavīri Valsts policijas vadībā veiks kopēju patrulēšanu, lai sniegtu atbalstu iekšlietu nozarei mājsēdes ievērošanas uzraudzībā un Covid-19 izplatības ierobežošanā Latvijā.

Zemessardzes likums nosaka, ka viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Jau ziņots, ka no 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludināta mājsēde jeb stingri iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību, mazinātu slogu veselības aprūpes sistēmai un glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku dzīvību.

Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pēc iespējas palikt mājās un ievērojami samazināt fizisku kontaktēšanos ārpus savas mājsaimniecības, kā arī nekavējoties uzsākt vakcināciju pret Covid-19, ja tas vēl nav pagūts līdz šim. Pastiprinātie drošības pasākumi mājsēdes periodā ietver liegumu visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no vakcinācijas statusa atrasties ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas no plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā. Ārkārtas nepieciešamības gadījumā, atrodoties ārpus mājas, līdzi jāņem iepriekš aizpildīta pašapliecinājuma veidlapa.

Jau vēstīts, ka no 16. oktobra Nacionālie bruņotie spēki pēc Veselības ministrijas pieprasījuma sniedz atbalstu arī vakcinācijas pret Covid-19  centros Rīgā un reģionos, zemessargiem un karavīriem organizējot iedzīvotāju plūsmu pie vakcinācijas centru ieejas un vakcinācijas centros, kā arī sniedzot atbalstu vakcinēto personu novērošanā uzreiz pēc vakcinācijas.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv