Bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”

23.12.2020
Atbalsts sabiedrībai
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 24. līdz 31. decembrim Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”, nodrošinot senioru veselības aprūpei nepieciešamā kvalificētā ārstniecības personāla, piecu ķirurģiskās aprūpes māsu, iesaisti centra darbā.

“Saņemot lūgumu pēc palīdzības no Rīgas pašvaldības paspārnē esošā sociālās aprūpes centra “Mežciems”, tiku lūdzis Nacionālos bruņotos spēkus atrast iespēju Ziemassvētku laikā palīdzēt, tiem, kurus krīze skārusi vissmagāk. Lai arī mūsu bruņoto spēku medicīnas personāls nav daudzskaitlīgs, esmu gandarīts, ka esam raduši risinājumus, lai sniegtu atbalstu arī senioru veselības aprūpei, nodrošinot sociālās aprūpes centru “Mežciems” ar nepieciešamo kvalificēto ārstniecības personālu,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Ir pašsaprotami, ka Nacionālie bruņotie spēki šajā veselības aprūpei un visai sabiedrībai tik sarežģītajā laikā sniedz atbalstu mediķiem ar savu gadiem uzkrāto profesionālo pieredzi, zināšanām un ekspertīzi. Ne tikai visiem dienestiem, bet arī ikvienam Latvijas iedzīvotajam, jābūt sociāli atbildīgiem un vienotiem, lai kopīgiem spēkiem izcīnītu šo smago cīņu un pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā dzīves ritmā. Tas ir mūsu visu interesēs. Tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju ieklausīties un ar lielu atbildību izturēties ne tikai pret savu, bet arī apkārtējo cilvēku veselību,” aicina Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”, atsaucoties uz centra lūgumu nodrošināt ārstniecības personālu situācijā, kad tā trūkst Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes dēļ.

Jau vēstīts, ka no 7. decembra Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu arī Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu  Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzrauga, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā “covidpass.lv’.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojuma Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu 7. punktu aizsardzības ministrs pieņem lēmumu par Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei, Valsts policijai, Ieslodzījuma vietu pārvaldei, kā arī civilās aizsardzības sistēmai, izvērtējot izteiktā pieprasījuma ietekmi uz Nacionālo bruņoto spēku tiešo uzdevumu izpildi un Nacionālo bruņoto spēku sagatavotības atbilstības līmeni attiecīgā uzdevuma izpildei.

Jau ziņots, ka Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 11. janvārim.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors
Kaspars Galkins
Tālrunis: 67335085
E-pasts: kaspars.galkins@mod.gov.lv