Bruņotie spēki noslēdz līgumu par “Imanta” klases kuģu modernizāciju

23.10.2020
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Nacionālie bruņotie spēki ir parakstījuši līgumu ar Francijas uzņēmumu “ECA group” par Jūras spēku “Imanta” klases kuģu pretmīnu sistēmas modernizāciju. 

Līgums paredz trīs Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras “Imanta” klases mīnu meklētāju modernizāciju, tostarp ietverot komandvadības sistēmu un kuģa vadīšanas elementu moduļa, mīnu meklēšanas zemūdens aparātu, mīnu identificēšanas un neitralizēšanas sistēmu modernizāciju, rezerves daļu piegādi un personāla apmācību. 

Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Kaspars Zelčs uzsver: “”Imanta” klases mīnu kuģu modernizācijas projekts ir ļoti nozīmīgs ieguldījums Jūras spēku attīstībā, kas cels mūsu esošās spējas jaunā līmenī, atbilstoši jaunākām tendencēm un tehnoloģijām mīnu meklēšanā un iznīcināšanā. Trīs kuģos tiks integrētas jaunākās Francijas uzņēmuma “ECA group” tehnoloģijas, kas ļaus veikt attālinātu mīnu meklēšanu pašam kuģim neejot mīnu laukā.  Manuprāt, šis ir loģisks solis Jūras spēku attīstībā, jo mūsdienās tehnoloģijas mainās un mums arī jāmainās laikam līdzi. Šis ir arī lielākais uz attīstību virzītais iepirkums, ko Jūras spēki veikuši pēdējos gados”. 

Modernizācijas projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 20 miljoni eiro un daļa darbu tiks veikta Latvijā, piesaistot apakšuzņēmumus no Latvija – SIA “Belss”, SIA “RK Metāls”, “Scan-Plast Latvia” LSEZ SIA un SIA “Axon Cable”. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv