Baltijas jūrā notiek starptautiskās militārās mācības “Baltic Bikini 2020”

25.08.2020
Militārās mācības
Baltijā un Ziemeļvalstīs
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Līdz 27. augustam Baltijas jūrā pie Liepājas norisinās starptautiskās militārās mācības “Baltic Bikini 2020”.

Militārajās mācībās “Baltic Bikini 2020” vairāk nekā 60 Baltijas valstu bruņoto spēku gaisa kuģu apkalpes locekļi sadarbībā ar Valsts robežsardzi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu apgūst izdzīvošanas iemaņas pēc gaisa kuģa avārijas ūdenī. 

Mācībās atbalstu sniegs arī Latvijas Gaisa spēku helikopters „Mi-17” un Jūras spēku mīnu kuģis M-06 „Tālivaldis”, kā arī Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga).

MRCC Rīga pēc avārijas signāla saņemšanas koordinēs iesaistīto vienību darbu cietušo glābšanai un nogādāšanai krastā. Starptautisko militāro mācību mērķis ir trenēt gaisa kuģu apkalpes rīcību pēc gaisa kuģa piespiedu nosēšanās ūdenī, pilnveidojot mācībās iesaistīto vienību resursu savietojamību, kā arī veicināt sadarbību ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Valsts robežsardzi.

Mācību uzdevums ir trenēt apkalpi pamest ūdenī avarējušu gaisa kuģi un izmantot pieejamo glābšanas aprīkojumu, lai noturētos virs ūdens vismaz vienu stundu, jeb laiku, kurā iespējama meklēšanas un glābšanas helikoptera ierašanās avārijas vietā.

“Baltic Bikini” ir gadskārtējās mācības, kuras kopš 2004.gada rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm,  šogad mācības notiek Latvijā, un tajās piedalās gaisa kuģu apkalpes – piloti, borta inženieri, kā arī sistēmu operatori un glābēji. No 1999.gada līdz 2003.gadam šīs mācības notika Dānijā Baltijas valstu un Dānijas bruņoto spēku sadarbības programmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv