Baltijas jūrā aizdedzies kravas kuģis “Escape” | Nacionālie bruņotie spēki

Baltijas jūrā aizdedzies kravas kuģis “Escape”

22.02.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Šodien, 22. februārī, plkst. 02:42 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no kravas kuģa “Escape”, ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu, nepieciešama palīdzība. 

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja krasta apsardzes kuģi KA-08 “Saule” doties uz notikuma vietu. Vienlaikus Valsts robežsardzes helikopteram tika dots rīkojums būt gatavam nekavējoties pacelties. Tika veikta arī visu operatīvo dienestu apziņošana. 

Plkst. 02:57 kuģa “Escape” apkalpe pameta kuģi glābšanas laivā. MRCC Rīga deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi kuģa “Escape”  apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa “Kairit” klāja, kas viņus nogādās Rīgas ostā. 

Uz kuģa “Escape” atrašanas vietu dodas arī velkoņi “Stella” un “Orion”, kas ir aprīkoti ar ūdens stobriem un putu ģeneratoriem, lai nepieciešamības gadījumā veiktu kuģa dzēšanas darbus. 

Šobrīd kuģis “Escape” ir bez vadības un dreifē uz Rīgas līča rietumu piekrasti. Krasta apsardzes kuģis KA-08 “Saule” notikuma vietā atklātas liesmas nav novērojis. Kuģis “ Escape” kuģo zem Nīderlandes karoga un uz tā atrodas bīstama krava.

FOTO: Jūras spēki

Kravas kuģa Escape foto

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis:  +37167806080
e-pasts:liva.veita@mil.lv