Baltijas gaisa telpā notiek militārās mācības “Ramstein Alloy” | Nacionālie bruņotie spēki

Baltijas gaisa telpā notiek militārās mācības “Ramstein Alloy”

27.06.2023
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotais štābs

No 26. līdz 27. jūnijam Baltijas valstu gaisa telpā notiek starptautiskās gaisa spēku mācības “Ramstein Alloy”, ko sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizēja NATO Gaisa spēku pavēlniecība.

Mācībās sabiedroto gaisa spēki no Apvienotās Karalistes, Lietuvas, Portugāles, Rumānijas, Turcijas un Vācijas īstenos ātrās reaģēšanas trauksmes vingrinājumus, tostarp sakaru zaudēšanas, kaujas meklēšanas un glābšanas, lēna lidaparāta pārtveršanas, tuvā gaisa atbalsta un lidmašīnas uzpildes gaisā scenārijus.

Mācības, kuras alianses gaisa telpā virs Baltijas valstīm organizē NATO Gaisa spēku pavēlniecība Ramšteinā, Vācijā un vada NATO Apvienotais gaisa operāciju centrs Ūdemā, sekmē sabiedroto un partnervalstu klātbūtnes stiprināšanu Baltijas reģionā.

“Ramstein Alloy” ir turpinājums treniņlidojumiem Baltijas gaisa telpā (BRTE — Baltic Region Training Event), kas regulāri notiek jau kopš 2008. gada.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic kopš 2004. gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Kopš 2004. gada patrulēšana tiek veikta no Zokņu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014. gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

Savukārt, 2024. gadā tiks uzsākta Emari bāzes rekonstrukcija, kuras laikā Baltijas valstu gaisa telpa tiks nodrošināta no Latvijas un Lietuvas. Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas sabiedroto iznīcinātāji atgriezīsies Igaunijā.

Šādas mācības atspoguļo NATO kolektīvo aizsardzību, demonstrēt alianses dalībvalstu un partneru augsto gatavības, savietojamības un sadarbības līmeni.  Turklāt gaisā un virs zemes bāzētā integrētā gaisa un raķešu aizsardzība demonstrē, kā NATO sabiedrotie un partneri aizsargā austrumu flangu un stiprina reģionālo drošību.

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv  
Tālrunis: 6707103