Aviācijas bāzē Lielvārdē ierodas Lielbritānijas bruņoto spēku helikopteri “Apache”

09.06.2019
Militārās mācības
NATO
Baltijā un Ziemeļvalstīs
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 12.jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē ieradīsies divi Lielbritānijas bruņoto spēku helikopteri “Apache”.

Helikopteri “Apache” ieradīsies no Igaunijas, šķērsojot Latvijas gaisa telpu ceļā uz militārajām mācībām “Iron Wolf  2019” Lietuvā, kas norisinās no 10.līdz 21.jūnijam.

Lielbritānijas bruņoto spēku helikopteri “Apache” ir izvietoti Igaunijas Gaisa spēku bāzē Emari NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Igaunijā sastāvā.

Militārās mācības “Iron Wolf” notiek divas reizes gadā – rudenī un vasarā, un to mērķis ir pārbaudīt Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Polijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu savietojamību.

Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā – Vācija, Igaunijā – Lielbritānija, Polijā – ASV.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv