ASV stratēģiskie bumbvedēji veikuši treniņlidojumus Baltijas jūras reģiona gaisa telpā

25.09.2020
Latvijā
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

Šodien, 25. septembrī ASV Gaisa spēku stratēģiskie bumbvedēji “B-52 Stratofortress” no 5. bumbvedēju brigādes Minotas Gaisa spēku bāzē Ziemeļdakotā, kas izvietoti Karalisko gaisa spēku bāzē Fērfordā, Lielbritānijā, veikuši treniņlidojumus Baltijas jūras  reģiona gaisa telpā, lai stiprinātu savstarpējo sadarbību un savietojamību ar citu NATO dalībvalstu iznīcinātājiem un degvielas uzpildes lidmašīnām.

Treniņlidojumos Latvijas gaisa telpā tika iesaistīti arī Itālijas un Vācijas gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter”, kas šobrīd rotācijas kārtībā veic patrulēšanas misiju NATO Baltijas valstu gaisa telpā. 

Sniedzot atbalstu stratēģiskajiem treniņlidojumiem, degvielas uzpildi gaisā nodrošināja degvielas uzpildes lidmašīna „KC-135”, kas izvietota gaisa spēku bāzēs Lielbritānijā un Nīderlandes karalisko gaisa spēku gaisa kuģis “KDC-10”.

Treniņlidojumi papildināja un tika integrēti ilgtermiņā plānotās Dānijas, Nīderlandes un Polijas Bruņoto spēku militārajās mācības. 

“Pēdējā mēneša laikā mēs esam veikuši vairāk nekā 50 lidojumus kopā ar sabiedrotajiem un partneriem no 30 valstīm un esam integrējuši  ne tikai 100 partnervalstu gaisa kuģus, bet arī ASV aviācijas bāzes kuģi “Rūzvelts”, veicot misijas Ziemeļjūras, Baltijas, Barenca, Melnās jūras, Vidusjūras austrumu un Adrijas jūras reģionos, ” norāda ASV Gaisa spēku komandieris Eiropā un Āfrikā ģenerālis Džefs Harrigians (Jeff Harrigian). “Lieliski, kā šī ir tikai neliela daļa mūsu kaujas spējām, kas apliecina mūsu kopīgo spēju - atturēt un aizstāvēt,” uzsver  ģenerālis Dž.Harrigians.

Regulāras kopīgas mācības un treniņi ar sabiedrotajiem ir stūrakmens ASV spēku Eiropā ilgtermiņa ieguldījumam globālajā drošībā un stabilitātē. ASV spēki Eiropā norāda, ka neraugoties uz Covid-19 radītajiem izaicinājumiem, ASV bruņotie spēki ir pilnībā gatavi veikt jebkuru uzdevumu, vienlaikus stiprinot sadarbību ar sabiedrotajiem un partnervalstīm.

Video un foto pieejami: ASV Gaisa spēku stratēģiskais bumbvedējs “B-52 ”: https://www.dvidshub.net/feature/bombertaskforceeurope

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv