Ar svinīgiem pasākumiem atzīmē Gaisa spēku dibināšanas 100.gadadienu

05.06.2019
Latvijā
Pasākumi
Vēsture
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

7. un 8. jūnijā ar svinīgiem pasākumiem Rīgā un Lielvārdē atzīmēs Gaisa spēku dibināšanas 100.gadadienu.

Svinīgos pasākumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē apmeklēs Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un citi aicinātie viesi.

7.jūnijā plkst. 10, godinot  Gaisa spēku dibināšanas 100.gadadienu, notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija  Rīgas Brāļu kapos. Savukārt plkst.10:30 Lielvārdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks piemiņas dievkalpojums. 

Plkst. 14 Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē notiks Gaisa spēku simtajai gadadienai veltīts svinīgais pasākums.

8.jūnijā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē plkst.10 notiks koncertuzvedums “Visu par Latviju”, savukārt no plkst. 11 norisināsies aviācijas paraugdemonstrējumi. Aviācijas paraugdemonstrējumos piedalīsies kā Latvijas, tā ārvalstu gaisa kuģi, tostarp Lielbritānijas “Eurofighter Typhoon”, Spānijas “F-18” un Ungārijas “Gripen”, kas nodrošina patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas. 

Pasākumā piedalīsies arī  aviokompānija “airBaltic” ar lidmašīnu “Airbus A220-300”, kuru rotā Latvijas simtgadei veltītais sarkanbaltsarkanais krāsojums un galvaspilsētas Rīgas vārds.

Gaisa spēki nodrošina valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, piedalās cilvēku un dažādu objektu meklēšanas, vai glābšanas darbos, veic gaisa transporta uzdevumus, organizē militārās aviācijas lidojumu drošības pasākumu izstrādi un to izpildi, saskaņo un kontrolē militārās aviācijas lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā un veic citus vienībai noteiktos uzdevumus. 

Šā gada janvārī Liepājā tika atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi, kas norisināsies šogad un 2020. gadā. Pasākumi notiks hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas. Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumu ietvaros, norisināsies arī Latvijas Kara aviācijas 100.gadadienas pasākumi.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv