Aizsardzības nozares vadība tiekas ar Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieku

07.09.2020
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 8. septembrī, vairāku dienu vizītē  Latvijā ieradīsies Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks (Deputy Supreme Allied Commander Europe, DSACEUR) ģenerālis Tims Radfords (Tim Radford). 

Ģenerālis T. Radfords tiksies ar  aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus. 

Vizīties ietvaros ģenerālis T. Radfords apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību, iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem un Ādažu bāzes infrastruktūru. 

Tāpat vizītes laikā ģenerālis T. Radfords tiksies ar Daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” komandieri ģenerālmajoru Flemingu Matiasenu (Flemming Mathiasen).
Sabiedroto spēku augstākā virspavēlniecība Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) ir Sabiedroto operāciju pavēlniecības stratēģiskā līmeņa štābs, kas atrodas Monsā, Beļģijā, un tā atbildībā ir alianses militāro operāciju plānošana un izpilde. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv