Aizsardzības nozares vadība tiekas ar Igaunijas aizsardzības spēku komandieri

Latvijā
Baltijā un Ziemeļvalstīs
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 7.martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerālmajoru Martinu Heremu (Martin Herem), kurš Latvijā ieradies iepazīšanās vizītē, lai pārrunātu Latvijas un Igaunijas sadarbību aizsardzības jomā, kā arī starptautiskās un reģionālas drošības aktuālos jautājumus. 

Tāpat amatpersonas pārrunās šī gada prioritātes aizsardzības jomā, kā arī Latvijas armijas simtgadei veltītos pasākumus.

Vizītes ietvaros ģenerālmajors M. Herems piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un apmeklēs Aizsardzības ministriju, Nacionālo bruņoto spēku Apvienoto štābu, kā arī Ādažu bāzi un Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi.

Rīt, 7.martā, apmeklējot Aviācijas bāzi, ģenerālmajors M. Herems tiksies ar Gaisa spēku vadību, lai pārrunātu vienības veicamos uzdevumus, kā arī apskatīs Aviācijas bāzi un iepazīsies ar tās attīstību.

Savukārt piektdien, 8.martā Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris Ādažu bāzē apmeklēs daudznacionālā divīzijas štāba "Ziemeļi" svinīgo atklāšanas pasākumu.
Latvija un Igaunija pastāvīgi sadarbojas personāla apmācību jomā, tostarp piedaloties kopīgās militārajās mācībās.

Baltijas valstu sadarbība sekmīgi norit arī Baltijas Aizsardzības koledžas ietvaros, kas atrodas Tartu, Igaunijā. Tāpat tiek veiksmīgi attīstīti citi sadarbības projekti.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv