Aizsardzības nozares vadība apmeklē militārās mācības “Sudraba bulta 2020” un iepazīstas ar Latvijas uzņēmēju spējām

30.09.2020
Militārās mācības
Latvijā
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 2. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un citi aicinātie viesi apmeklēs militārās mācības “Sudraba bulta 2020” un piedalīsies Latvijas uzņēmēju spēju demonstrācijas pasākumā. 

Militārās mācības “Sudraba bulta 2020” norisinās no 21. septembra līdz 4. oktobrim Nacionālo bruņoto spēku militāro  mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros.
Mācību ietvaros Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde pārbauda un pilnveido vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevuma izpildei, kā arī notiek NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas jaunās rotācijas sertifikācija. 

Tāpat 2. oktobrī Ādažu bāzē norisināsies Latvijas uzņēmēju spēju demonstrācijas pasākums, kura mērķis ir sniegt iespēju Latvijas uzņēmējiem iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus un sabiedroto bruņoto spēku pārstāvjus ar saviem produktiem vai pakalpojumiem, kas jau atraduši pielietojumu bruņoto spēku nodrošinājuma un apgādes sistēmā vai ir ar šādu potenciālu. 

Uzņēmumu spēju demonstrācijas pasākums ir daļa no pavasarī pārceltās Industrijas dienas, ko ik gadu rīko Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju. 

Pasākumā piedalīsies aptuveni 40 uzņēmumi un iestādes, pārstāvot dažādas nozares, tostarp pārtikas rūpniecību, informācijas tehnoloģiju  un sakaru komunikācijas, drošības sistēmas, enerģētiku, metālapstrādi, bezpilota un transporta sistēmas. 

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.
Militāro mācību cikla “Namejs 2020” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv