Aizsardzības ministrs tiksies ar Baltijas Aizsardzības koledžas un Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadību

Baltijā un Ziemeļvalstīs
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 1. februārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) komandantu ģenerālmajoru Andi Dilānu un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktoru Dr. oec. Jāni Bērziņu, lai iepazītos ar abu aizsardzības nozares iestāžu darbības aktualitātēm un pārrunātu to turpmāko attīstību. 

Ar ģenerālmajoru A. Dilānu tiksies arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Baltijas Aizsardzības koledža ir dibināta 1998. gadā, lai nodrošinātu virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo civildienesta ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem. Mācību procesu nodrošina eksperti no Baltijas un citām NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Būtiska izglītības procesa sastāvdaļa ir daudznacionālā vide un izpratnes veicināšana par reģionālajiem un globālajiem ģeopolitiskajiem procesiem studentiem no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm. 

Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Pašreiz komandanta pienākumus pilda Latvijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālmajors Andis Dilāns.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs pēta aizsardzības un drošības politikas jautājumus, formulē rekomendācijas rīcībpolitikai, veic pētījumus par Latvijas bruņoto spēku attīstību, organizē seminārus, diskusijas un konferences par aktuālajiem drošības un aizsardzības jautājumiem, īsteno starptautisko sadarbību aizsardzības un drošības politikas jautājumu pētniecībā, kā arī sniedz nozīmīgu ieguldījumu bruņoto spēku virsniecības izglītībā. 2018. gada aprīlī Drošības un stratēģiskās pētniecības centram piešķirts zinātniskā institūta statuss. 

Informāciju sagatavoja: 
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv