Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti | Nacionālie bruņotie spēki

Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti

04.11.2013
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumos Aizsardzības ministrija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti, kā arī tos iedzīvotājus, kuriem vēl nav sarkanbaltsarkanās lentītes, no 9. līdz 11.novembrim piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumos Rīgā un reģionos.

Latvijas Kara muzejā sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākums notiks 9. un 10.novembrī no plkst.11 līdz 16, kā arī 11.novembrī no plkst.13 līdz 16. Piedalīties pasākumā aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, ikviens Latvijas viesis, lai salocītu sarkanbaltsarkano lentīti sev, savai ģimenei un tuvajiem cilvēkiem. 

Turklāt 11.novembrī, tie Latvijas iedzīvotāji un viesi, kuriem sarkanbaltsarkanās lentītes vēl nebūs, varēs to salocīt pie piemiņas ugunskuriem 11.novembra krastmalā, kur pēc svecīšu nolikšanas visi klātesošie tiks aicināti uz kopīgu sadziedāšanos.

Iesaistot Zemessardzi, sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumi šogad notiks daudzos valsts svētku pasākumos visā Latvijā. Arī daudzas Latvijas pašvaldības, atsaucoties Aizsardzības ministrijas aicinājumam, ir noorganizējušas sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumus saviem iedzīvotājiem.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki šogad sagādājuši 11 kilometrus un 130 metrus sarkanbaltsarkano lentīšu.  Aizsardzības ministrijas apkopotā informācija par sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumiem liecina, ka aizsardzības nozares organizētajos sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumos 2010., 2011. un 2012.gadā salocīts 168 500, jeb 16,85 kilometru, lentīšu.
 
 
Informāciju sagatavojusi:
kapteine Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: +371 67335067, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv