Ādažu poligonā notiks militārās mācības “Iron Spear 2023” | Nacionālie bruņotie spēki

Ādažu poligonā notiks militārās mācības “Iron Spear 2023”

08.05.2023
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde

No 1. līdz 5. maijam Ādažu poligonā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadītās militārās mācības “Iron Spear 2023” ar mērķi integrēt Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu vienības kopējā uzdevumu izpildē, stiprināt bruņoto spēku vienību mobilitāti, sadarbību, savietojamību, un pārbaudīt vienību kaujas spējas paaugstinātās stresa situācijās.

Mācībās “Iron Spear 2023” piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, NATO paplašinātās klātbūtnes Igaunijā kaujas grupa un sabiedrotie no ASV bruņotajiem spēkiem. Mācību uzdevumus pildīs tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes.

Savukārt, 2. maijā norisināsies spēka demonstrācija gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā. Mācību un spēka demonstrācijas laikā tiks izmantota kaujas munīcija.
Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu, iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde
Tālrunis: 27106853
E-pasts: komunikacija@mil.lv