Ādažu poligonā notiks militārās mācības “Iron Spear 2022” | Nacionālie bruņotie spēki

Ādažu poligonā notiks militārās mācības “Iron Spear 2022”

06.05.2022
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

No 8. līdz 11. maijam Ādažu poligonā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vadītās militārās mācības “Iron Spear 2022” ar mērķi integrēt Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu vienības kopējā uzdevumu izpildē, kā arī pārbaudīt vienību spējas paaugstinātās stresa situācijās.

Mācībās “Iron Spear 2022” piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā un Lietuvā. Mācību uzdevumus pildīs tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes no Itālijas, Norvēģijas, Latvijas, Polijas, Slovākijas, Spānijas un Vācijas bruņotajiem spēkiem.

Savukārt 11. maijā norisināsies spēka demonstrācija gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācību “Iron Spear 2022” uzdevums ir stiprināt bruņoto spēku vienību mobilitāti, savietojamību un sadarbību.

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu..iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde
Tālrunis: 27106853
E-pasts: komunikacija@mil.lv