Ādažu poligonā notiek starptautiskās militārās mācības “Dynamic Front 19”

Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 2. līdz 9.martam Ādažu poligonā notiks ASV spēku Eiropā vadīto ikgadējo starptautisko militāro mācību “Dynamic Front 19” aktīvā fāze, lai pilnveidotu NATO dalībvalstu un partnervalstu bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spējas.

Militāro mācību mērķis ir pilnveidot vienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, kā arī uzdevumu izpildes koordināciju. Uzdevumu izpildē tiks integrētas arī ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas “Himars”.

Mācībās Latvijā piedalīsies Latvijas Bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardze, ASV jūras kājnieki, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, ASV Ohaio Nacionālā gvarde, kā arī atbalstošās vienības.

ASV spēku Eiropā vadīto militāro mācību “Dynamic Front 19” aktīvā fāze notiek ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā un Polijā, un tajā piedalās aptuveni 3200 dalībnieki no 29 valstīm. Militārajās mācībās integrētas aptuveni 100 artilērijas sistēmas, kas ļauj reālā vidē intensīvi pilnveidot netiešās uguns atbalsta vienību uzdevumu izpildes koordināciju, tai skaitā ar ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām “Himars”.

Jau ziņots, ka Latvijā kaujas šaušana ar ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām “Himars” pirmo reizi notika 2017.gadā militāro mācību “Saber Strike” laikā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā būs dzirdami īslaicīgi trokšņi, kas nenodara kaitējumu apkārtējiem un īpašumam.
Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.
Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv