Ādažu poligonā notiek NATO paplašinātās klātbūtnes Igaunijā kaujas grupas militārās mācībās “Furious Axe”

NATO
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 22. oktobra līdz 4. novembrim, Ādažu poligonā notiks Igaunijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas organizētās mācības “Furious Axe”.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver: “Esmu gandarīts, ka Ādažu poligonā trenējas ne tikai Nacionālie bruņotie spēki un Latvijā dienošie sabiedroto karavīri, bet arī Igaunijā izvietotā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa.  Ādažu poligons ir vienīgā plašā militāro mācību teritorija Latvijā, kur militārās mācības norisinās jau 90 gadus. Tas ir ne tikai lielākais poligons Baltijas valstīs, bet arī unikāla treniņu vieta, jo mācību laikā izaicinājumus rada mežains apvidus, kas traucē redzamību un šāviņa mērķa sasniegšanu.”

Mācību mērķis ir pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes Igaunijā kaujas grupas  un Igaunijas Aizsardzības spēku sadarbību un savietojamību, un veicināt to ciešāku integrāciju.

Mācību laikā Ādažu poligonā norisināsies gan kaujas šaušana, gan taktiskie vingrinājumi.

2016.gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Iedzīvotāju ievērībai!

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Mācību laikā būs dzirdami īslaicīgi trokšņi, kas nenodara kaitējumu apkārtējiem un īpašumam.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. 
                
Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv