13. maijā Ādažu poligonā desantēsies aptuveni 450 ASV karavīru | Nacionālie bruņotie spēki

13. maijā Ādažu poligonā desantēsies aptuveni 450 ASV karavīru

12.05.2022
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Komunikācijas pārvalde

13. maijā notiks iepriekš plānoto starptautisko mācību “Swift Response 22” aktīvās fāzes turpinājums Ādažu poligonā ar izpletņlēcēju desantēšanu no lidmašīnas C-17, pirms tam veicot pārlidojumu no Itālijas.

Desantēšanos un tam sekojošas mācību taktiskās operācijas Ādažu poligonā veiks karavīri no ASV armijas Dienvideiropā, Āfrikā (the U.S. Army Southern European Task Force, Africa); ASV Bruņoto spēku 82. gaisa desanta divīzijas (82nd Airborne Division) un 173. gaisa desanta brigādes (173rd Airborne Brigade).

Šis pārlidojums ar būtiska skaita karavīru desantēšanu Ādažu poligonā demonstrēs augstu koordinācijas un operacionālās integrācijas līmeni starp ASV desanta vienībām, Latvijas un  citu sabiedroto valstu bruņoto spēku vienībām kopīgu operāciju īstenošanā. 

Mācību “Swift Response 22” laikā gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs ASV Bruņotie spēki praktiski trenēs un pilnveidos spējas ļoti īsā laikā nodrošināt lielu desanta vienību pārdislocēšanu un atbalsta sniegšanu sabiedroto valstu aizsardzības un drošības operācijām.

 Jau ziņots, no 18. aprīļa līdz 27. maijam Latvijā norisinās militāro mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām: “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un Igaunijas Aizsardzības spēku lielākajām militārajām mācībām “Hedgehog”.

Starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO gaisa, sauszemes un jūras spēku, kā arī speciālo operāciju vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

Informācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti apmeklēt un atspoguļot aptuveni 450 ASV Bruņoto spēku karavīru taktisko desantēšanās operāciju 13. maijā aptuveni plkst. 10.00 Ādažu poligonā. Mediju pārstāvji aicināti pulcēties pie Ādažu bāzes centrālajiem vārtiem ne vēlāk kā plkst. 9.00., lai dotos uz vingrinājuma norises vietu.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem pēc desantēšanās vingrinājuma būs iespēja intervēt ASV armijas Dienvideiropā, Āfrikā komandieri ģenerālmajoru Endrjū M.Rohlingu (Andrew M. Rohling) un Nacionālo bruņoto spēku augstākās vadības pārstāvjus. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus ar sapratni izturēties pret laikapstākļu ietekmi, kas var radīt izmaiņas desantēšanās vingrinājuma norisē. Izmaiņu gadījumā, informācija tiks savlaicīgi nosūtīta tiem, kas būs pieteikušies vingrinājuma atspoguļošanai.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti pieteikties līdz 12. maija plkst. 17.00, rakstot uz e-pastu prese@mil.lv.

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu, personas kodu.

Ierodoties uz pasākumu, nepieciešams ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Informējam, ka jūsu dati tiks apkopoti tikai šī pasākuma organizācijas nolūkā. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 13. maijā. 

NBS Apvienotā štāba 
Operāciju plānošanas departamenta
Komunikācijas pārvalde
e-pasts: prese@mil.lv