Štāba orķestris nodrošina muzikālo pavadījumu militārajās un valsts protokola ceremonijās, kā arī veic NBS reprezentāciju un atpazīstamību.
Aizsardzības spēku Štāba orķestris tika izveidots 1992.gadā. Vienlaicīgi ar klasiski militārā orķestra sastāvu, aktīvi darbojas vairāki kameransambļi, tai skaitā klanernešu kvartets “Quatro Differente” un Estrādes ansamblis. Gadu gaitā orķestris ir pilnveidojies gan ar jauniem mūsdienīgiem instrumentiem, kas ļauj sniegt augstas kvalitātes muzikālo baudījumu. Orķestra karavīri uztur arī karavīra kaujas iemaņas piedaloties militārajās mācībās.
Latvijas militāro orķestru pirmsākumi ir datējami jau kopš 1919.gada, kad Brīvprātīgo rotas komandieris Ludvigs Bolštiens 6.februārī parakstīja pavēli Nr.11 §3 “Uzdodu kapelmeistaram Strunge formēt muzikantu komandu.”
Vienības
Štāba orķestra uzdevumi:
- Nodrošināt muzikālo pavadījumu militārajās un protokola ceremonijās;
- Nodrošināt NBS reprezentāciju un atpazīstamību;
- Nodrošināt noteikto uzdevumu izpildi krīzes un kara gadījumā.

Publisko attiecību speciālists
Aktualitātes
NBS Štāba un Zemessardzes orķestri atklāj Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienu
Vēsture un simbolika

Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons ir vēsturiski atjaunotā Latvijas armijas vienība, kuras pirmsākumi meklējami Brīvības cīņu laikā. Latvijas armijas Štāba bataljona veidošanās bija cieši saistīta ar armijas štāba veidošanu.

Armijas štāba rota, sakarā ar vienības nosaukuma vairākām maiņām, bija palikusi bez sava simbola – karoga. 1933.gada 9.novembrī Valsts prezidents Alberts Kviesis Armijas štāba rotai pasniedza rotas simbolu – kaujas karogs.

2017. gada 1. februārī norisinājās svinīgie pasākumi par godu Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona atjaunošanas 25. gadadienai.
Sadarbība
Štāba bataljonam ir izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Oskara Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolu. Bataljona karavīri sniedz atbalstu skolas organizētājās patriotiskās audzināšanas nodarbībās, nodrošinot ierindas apmācības pamatus, kā arī piedalās viņu organizētajās sporta spēlēs.
Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.