Rekrutēšanas un atlases centra vēsture | Nacionālie bruņotie spēki

Rekrutēšanas un atlases centra vēsture

Rekrutēšanas un atlases centru izveidoja 2001.gada 19.janvārī.

Sakarā ar strukturālajām izmaiņām bruņotajos spēkos, 2009.gada 2.novembrī tika apstiprināts un ieviests jauns štatu saraksts. Tādējādi 2010.gada 1.janvārī Rekrutēšanas un atlases centru pārveidoja par Atlases un rezerves personāla uzskaites centru Mācību vadības pavēlniecības pakļautībā. Rekrutēšanas funkcijas pārņēma Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošais Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs.

Savukārt  Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs pārņēma 2009.gada nogalē likvidētās Zemessardzes štāba Rezerves personāla uzskaites pārvaldes rezerves personāla uzskaites funkciju un datu bāzi.

Pēc reorganizācijas Atlases un rezerves personāla uzskaites centru  veidoja vadības grupa, Atlases nodaļa, Psihodiagnostikas daļa un Rezerves personāla uzskaites sektors. Centra priekšniece no 2011.gada septembra līdz 2015.gada septembrim bija majore Laila Plātere. Pirms viņas šajā amatā bija iecelts majors Māris Bluks. No 2015.gada decembra centra priekšnieks ir majors Dmitrijs Nemeņonoks.

2016.gada 1.janvāri centrs pārņēma rekrutēšanas funkciju no Rekrutēšanas un jaunsardzes centra. Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs tika pārveidots par Rekrutēšanas un atlases centru Mācību vadības pakļautībā.

2017.gada 1.janvārī, izveidojot Apvienotā štāba Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldi, Rekrutēšanas un atlases centru pievienoja šai pārvaldei, no centra struktūras izslēdzot Rezerves personāla uzskaites sektoru kā atsevišķu pārvaldes struktūrvienību un Psihodiagnostikas daļu, kuru, pārveidojot par Psihodiagnostikas centru, nodeva Nodrošinājuma pavēlniecības pakļautībā.

Rekrutēšanas un atlases centrs