Sandis Kalmanis | Nacionālie bruņotie spēki
NP virsseržants galvenais bozmanis Sandis Kalmanis

Sandis Kalmanis

Nodrošinājuma pavēlniecības virsseržants

Pakāpe
Galvenais bocmanis

Galvenais bocmanis Sandis Kalmanis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1995.gadā.

Dienesta gaitā pildījis dažādus amatus Nacionālajos bruņotajos spēkos – Nacionālās aizsardzības akadēmijas Stratēģijas un taktikas katedras apmācību instruktora, tad rotas virsseržanta Jūras spēkos un Vecākā pasniedzēja instruktora Instruktoru skolā un turpinājumā arī Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta Militāro mācību pārvaldes speciālistam līdz Nodrošinājuma pavēlniecības virsseržantam.

Militāro izglītību ieguvis Dānijā, Bornholmas kaujas grupas Kājnieku vada komandiera kursā (1998-1999) , NBS Instruktora skolas Vecākā instruktora kursā (2005) un Augstākā instruktoru kursā (2008). Zināšanas regulāri papildinātas visu dienesta laiku dažādos kursos un apmācībās.

Starptautisko operāciju pieredzi ieguvis Latvijas kontingenta sastāvā Afganistānā (2016).

Novērtējot ieguldījumu Bruņoto spēku attīstībā un priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, galvenais bocmanis Sandis Kalmanis apbalvots ar Jūras spēku komandiera goda zīmi “Par nopelniem” 3. pakāpi (2000), ar NBS komandiera goda zīmi “Par centību militārajā dienestā” (2006)  un NBS komandiera goda zīmi “Par nopelniem” 3. pakāpi (2018), kā arī ar NP komandiera goda zīmi “Par nopelniem” 3. pakāpi (2020).