"Arrcade Fusion"

Sabiedroto spēku augstākā virspavēlniecība Eiropā gatavo NATO spēka struktūru mācību dienas kārtību un mācības “Arrcade Fusion 2015” ir vienas no NATO mācībām, kas tiek rīkotas Latvijā. Mācības “Arrcade Fusion 15” kopā ar citiem pasākumiem reģiona drošības stiprināšanai tika apstiprinātas pērn NATO samitā Velsā, tādējādi demonstrējot alianses dalībvalstīm un potenciālajiem pretiniekam NATO spēju un apņemšanos nodrošināt kolektīvo aizsardzību.

Pašreiz NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābs atrodas desmit mēnešu ilgā dežūrrežīmā un NATO Eiropas spēku virspavēlnieka uzdevumā ir gatavs tikt izvietots un darboties jebkur pasaulē.

Korpusa štābs ir viens no NATO operāciju rajonā neilgā laikā izvietojamiem operacionālajiem štābiem. Iesaistoties NATO Reaģēšanas spēkos, tas spēj pildīt sauszemes komponenta štāba funkcijas. Tas var tikt aktivizēts arī Eiropas Savienības vai koalīcijas spēku operāciju vadīšanai.

Tas dibināts 1992.gadā Vācijā, bet kopš 2010.gada ir izvietots Lielbritānijā, Glosterā, līdz ar to 60 procentus no kopējā štāba personālsastāva veido Lielbritānijas Bruņoto spēku karavīri. Tajā darbojas vēl aptuveni 15 alianses dalībvalstu karavīri, tostarp no Lietuvas un Latvijas. Abu Baltijas valstu virsnieki dienestu Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābā sāka 2014.gadā.