"Ziema" 2018

No 29.janvāra līdz 9.februārim, Ādažu poligonā norisinājās militārās mācības „Ziema”, kurās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri apmācīja brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīrus veikt dienesta uzdevumus ziemas apstākļos.

Militāro mācību laikā vairāk nekā 110 karavīri no Latvijas, Itālijas, Kanādas, Polijas un Spānijas bruņotajiem spēkiem apguva slēpošanas tehniku apvidū, apmetnes iekārtošanu ziemā, izdzīvošanas iemaņas pēc ielūšanas ledū, ekipējuma un ieroču apkopi, kā arī veica kaujas šaušanas uzdevumus.

Jau ziņots, ka 2016. gada NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Šogad NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu papildinās arī Čehija un Slovākija.

Foto: Normunds Mežiņš (Jaunsardzes un informācijas centrs)