Štāba bataljons piedalās militārajās mācībās “Namejs 2021” | Nacionālie bruņotie spēki

Štāba bataljons piedalās militārajās mācībās “Namejs 2021”

10.09.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Štāba bataljona publiskās attiecību speciālists

No 13.septembra līdz 20.septembrim Rīgā un tās apkaimē Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons piedalīsies NBS militārajās mācībās “Namejs 2021”. 
Mācību ietvaros tiks trenētas kaujas iemaņas apdzīvotā apvidū, un sakaru atbalsta spējas bruņoto spēku vienībām. 

Militārajās mācībās “Namejs 2021”, lai stiprinātu un trenētu Štāba bataljona kaujas spējas tiks iesaistītas visas bataljona apakšvienības.     
Mācību laikā no 12. līdz 20.septembrim netiks izlikta godasardze pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācības “Namejs 2021”, lai stiprinātu sadarbību starp vienībām, pārbaudītu un pilnveidotu  gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālajos bruņotajos spēkos augustā, septembrī un oktobrī intensīvi turpinās militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri. 

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt. 
Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. 

Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. 
Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. 

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību sociālo tīklu profilos. 

Informāciju sagatavoja: 
NBS Štāba bataljona publiskās attiecību speciālists
Tālrunis: 26633716
E-pasts: staba.bataljons@mil.lv
 

mācības