Latvijas karavīri ieradušies Norvēģijā uz NATO militārajām mācībām “Trident Juncture” Norvēģijā

15.10.2018
NATO
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Vairāk nekā 40 Latvijas karavīru ieradušies Norvēģijā, lai piedalītos pēdējo gadu lielākajās NATO militārajās mācībās “Trident Juncture”, kurās aptuveni 50 000 dalībnieku no NATO dalībvalstīm un partnervalstīm pārbaudīs spēku savietojamību, spēju sadarboties un aizsargāt teritoriālo integritāti un iedzīvotājus no iespējamā apdraudējuma.

NATO militāro mācību mērķis ir nodrošināt, ka NATO spēki ir atbilstoši sagatavoti, gatavi sadarboties un kopīgi reaģēt uz jebkura rakstura apdraudējumu.

Latvijas bruņotos spēkus militārajās mācībās “Trident Juncture” Vācijas kontingenta sastāvā pārstāvēs Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons ar vieglo militāro inženieru vadu, mehāniķu grupu un Nacionālā atbalsta elementu. Viens no mācību uzdevumiem ir arī nodrošināt Latvijas karavīru pilnvērtīgu sagatavošanu dežūrai NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienībā (VJTF) Vācijas kontingenta sastāvā 2019.gadā. Tāpēc mācību laikā īpaša vērība tiks pievērsta kaujas atbalsta procedūru pilnveidošanai, lai nodrošinātu kaujas inženieru savietojamību kopīgu uzdevumu izpildē.

Militāro mācību aktīvā fāze norisināsies no 25.oktobra līdz 7.novembrim. Kopumā militārajās mācībās “Trident Juncture” iesaistītas aptuveni 150 lidmašīnas un helikopteri, 65 kuģi un 10 000 militārās tehnikas vienības, kā arī karavīri no 31 valsts.

Par Sevišķi ātras reaģēšanas vienības izveidi dalībvalstis vienojās NATO samitā Velsā 2014.gadā, lai uzlabotu alianses spējas reaģēt uz jaunajiem drošības izaicinājumiem. Vienība ir alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Sevišķi ātro reaģēšanas vienību būs iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Plašāka informācija par NATO militārajām mācībām pieejama NATO mājas lapā: https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_158620.htm

Informāciju sagatavoja: 
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv