"Drošais uzvar!"
Speciālo uzdevumu vienība (SUV) atrodas Speciālo operāciju pavēlniecības sastāvā un ir īpaši organizēta, ekipēta un apmācīta vienība speciālo operāciju veikšanai.
Speciālo uzdevumu vienības uzdevumi
- Veikt speciālās operācijas, tai skaitā speciālā izlūkošana un novērošana, tiešās darbības un militārā palīdzība.
- Sniegt atbalstu Latvijas Republikas institūcijām terorisma apkarošanas operācijās, bīstamu bruņotu noziedznieku aizturēšanā un augstu amatpersonu drošības pasākumu nodrošināšanā.
- Veikt NBS personālsastāva specifisku apmācību.
Pievienojies
Atlases pārbaudījumi
Interesē dienests Speciālo uzdevumu vienībā? Mums Tev ir ko piedāvāt! Raksti: dienests.suv@mil.lv.
Pamatprasības kandidātiem
• Latvijas Republikas pilsonība.
• Veselības kapacitāte atbilstoši Speciālo uzdevumu vienības prasībām (A6 vai B5).
• Vidējā izglītība. Vēlama vidējā speciālā vai augstākā izglītība.
• Vecuma ierobežojums līdz 35 gadiem uz kaujas un kaujas atbalsta komandām.
Fiziskie pārbaudījumi un kandidātu psiholoģiskā izvērtēšana
• Roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus ar roku atcelšanu no grīdas- 60 reizes, 2 min.;
• Ķermeņa augšdaļas pacelšana- 60 reizes, 2 min.;
• Pievilkšanās pie stieņa ar noturēšanu kārienā- 1 piegājiens bez laika ierobežojuma, 12 reizes;
• Peldēšana – 1500 m., 50 min.;
• Kross – 10 km., 50 min.
Iestājpārbaudījumu datumi 2025. gadā
13.01-14.01.2025
Dienesta iespējas
Dienēt Speciālo uzdevumu vienībā ir iespējams gan karavīriem uzreiz pēc Kājnieku skolas pabeigšanas, gan arī tiem karavīriem, kuri jau dien kādā no NBS vienībām.
Lai karavīrs varētu dienēt Speciālo uzdevumu vienībā kaujas vai kaujas atbalsta apakšvienībās, viņam jāatbilst Speciālo uzdevumu vienības prasībām, jānokārto atlases pārbaudījumi un jāiziet Kaujinieku pamatapmācības kurss, kuru veiksmīgi pabeidzot karavīrs iegūst kvalifikāciju - kaujinieks.
Starptautiskās mācības "Trojan Footprint 22"
Vēsture un simbolika
LR Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienība dibināta 1991. gada 19. septembrī, kā LR AP Apsardzes dienesta Speciālais bataljons. Pastāvēšanas laikā vienība piedzīvojusi vairākas komandpakļautības maiņas. No 2017. līdz šim brīdim vienība ir Speciālo operāciju pavēliecības komandiera pakļautībā. Vienība savā attīstības ceļā ir sadarbojusies ar vairāku valstu speciālām vienībām piemēram, Francija, Izraēla, Lietuva, Igaunija, Norvēģija un ASV.
Speciālo uzdevumu vienības emblēmā attēlots senlatviešu kaujinieks vilka ādā.
Simbolu skaidrojums:
- Aka latviešu mitoloģijā apzīmē robežu starp dimensijām un kalpo kā līdzeklis, lai nokļūtu no vienas dimensijas otrā. Tā simbolizē karavīra spējas pārsteigt pretinieku laikā un telpā
- Gaismas staru kūlis simbolizē vienotību virzībā uz mērķi
- Senlatviešu karavīra tēls apliecina latviešu karavīru tradīciju turpinājumu
- Ozollapu vainags pauž spēku un nelokāmu apņemšanos uzvarēt
- Aplis, kas simbolizē bezgalību, vēsta, ka visu panākamu pamatā ir bezgalīgs darbs, bezgalīga sevis pārvarēšana un pilnveidošana
Devīze - «DROŠAIS UZVAR ». Uzvar tas, kurš ir drošs par savām spējām, sava ceļa pareizību un saviem cīņu biedriem
Sadarbība
Latvijas Republikas Militārās izlūkošanas un drošības dienests ir aizsardzības ministra pārraudzībā esoša valsts drošības iestāde, kas veic militāro pretizlūkošanu, izlūkošanu un citus Valsts drošības iestāžu likumā un citos normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus.
Latvijas Republikas Satversmes aizsardzības birojs (turpmāk - SAB) ir Latvijas valsts drošības iestāde. SAB galvenie uzdevumi ir izlūkošana, pretizlūkošana un valsts noslēpuma aizsardzība.
Latvijas Republikas Valsts drošības dienests ir pretizlūkošanas un iekšējās drošības dienests, kas iegūst informāciju no dažādiem avotiem, analizē to, informē valsts augstākās amatpersonas par identificētajiem riskiem nacionālajai drošībai, kā arī veic darbības to neitralizēšanai.
Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.