KFOR RC-E | Nacionālie bruņotie spēki

KFOR RC-E

KOSOVOZiemeļatlantijas līguma organizācijas NATO vadītā starptautiskā operācija Kosovā

Saeima 2020. gada 3. septembrī pieņēma lēmumu par Nacionālo bruņoto spēku dalību NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Kosovā uz laiku līdz 2023. gada 31. decembrim. Latvija NATO miera uzturēšanas operācijā Kosovā pilnībā nodrošinās rotas līmeņa vienību, apliecinot mūsu bruņoto spēku augsto sagatavotību un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu starptautiskās drošības stiprināšanā. Vienlaikus dalība šajā operācijā mūsu karavīriem ļaus pilnveidoties profesionāli un attīstīt sadarbību ar sabiedrotajiem, pildot uzdevumus dažādos operāciju rajonos.

Latvija jau ir piedalījusies šajā operācijā no 2000. gada februāra līdz 2009. gada augustam ar dažāda lieluma vienībām un specialitātēm. Lēmumu par dalības atsākšanu Latvija pieņēma 2020. gadā, atsaucoties NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieka aicinājumam. 

Miera uzturēšanas operācijā Kosovā Latvija piedalīsies ar vieglo kājnieku rotu, kas būs integrēta ASV vadītajā daudznacionālajā bataljonā un veiks patrulēšanu, savu spēku aizsardzību, kaujas spēju uzturēšanu, kā arī ātrās reaģēšanas spēku uzdevumu izpildi.