"Steadfast Jazz"

Mācību mērķis ir apmācīt un pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēkus, kas ir augstas gatavības un tehnoloģiski attīstīti daudznacionāli spēki, kurus veido sauszemes, gaisa, jūras un speciālo operāciju komponenti”, norāda Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālis Hans Lotārs Domroze (Hans-Lothar Domröse). “Lauka mācībās pārbaudīs karavīru, jūrnieku, lidotāju un jūras kājnieku gatavību, savukārt tiem, kas piedalīsies komandvadības vingrinājumā, tikpat izaicinošs būs arī mācībām izstrādātais iedomātais scenārijs”, stāsta ģenerālis.

NATO Reaģēšanas spēkiem ir jāspēj reaģēt pilna spektra operācijās, tostarp augstas intensitātes konflikta gadījumā. Tam nepieciešamas daudzveidīgas spējas, ko sarežģītā vidē īsteno savstarpēji savietojami un daudznacionāli spēki.

“NATO Reaģēšanas spēki ir būtiski, lai uzturētu un uzlabotu spēju sadarboties spēkiem no visas Alianses,” norāda NATO Eiropas spēku virspavēlnieks (Supreme Allied Commander Europe - SACEUR) ģenerālis Filips Brīdlovs (Philip Breedlove). “Tas kļūs arvien svarīgāk, ņemot vērā, ka ISAF misija Afganistānā pamazām noslēdzas un NATO gatavojas nākotnes izaicinājumiem”.