Skultē norisinās mācības “Oilex Skulte 2021” | Nacionālie bruņotie spēki

Skultē norisinās mācības “Oilex Skulte 2021”

11.05.2021
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Rīt, 12. maijā, Skultes ostas reidā jūrā un ostas akvatorijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta un Skultes ostas organizētās naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības “Oilex Skulte 2021”.

Mācību ietvaros Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņems trauksmes signālu no Skultes ostas pārvaldes par nozīmīgu jūras negadījumu ostā, kura rezultātā no kuģa ir notikusi būtiska apjoma naftas produktu noplūde. Noplūdes seku novēršanā iesaistīsies Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienība ar kuģi “Aģe” un Skultes ostas pārvalde ar velkoni "Aitik" un loču kuteri "Pilot Skulte".

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot valsts gatavību reaģēt uz kuģu negadījumiem jūrā un ostu akvatorijās, lai vides piesārņošanas gadījumā spētu efektīvi ierobežot piesārņojumu un iespējami ātri novērst kaitējumu videi. Mācību laikā negadījumā cietušais kuģis un ostas akvatorija tiks norobežota ar peldošajām barjerām un veikta iedomātā naftas plankuma savākšana pārvietojamās tilpnēs ar speciālu aprīkojumu.

Krasta apsardzes dienests ik gadu sadarbībā ar Latvijas ostām rīko vairākus piesārņojuma novēršanas vingrinājumus. Šādi vingrinājumi ir nepieciešami, lai uzturētu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku spēju likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst jūras vides piesārņošanu ar naftas produktiem.
 

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita   
Jūras spēku
sabiedrisko attiecību speciāliste   
Mob. tālr. +37167806080
E-pasts: liva.veita@mil.lv