Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz koncertiem Rīgas parkos

09.09.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Nacionālo bruņoto spēku orķestris

Rīt, 10. septembrī Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz bezmaksas koncertiem Rīgas parkos, tādējādi uzsākot jaunu tradīciju – rudeņos un pavasaros iepriecināt Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar mūzikas skaņām brīvā dabā. 

Koncerti notiks plkst. 11.00 Ziedoņdārzā un plkst. 12.30 Esplanādē un plkst.14.00 Rātslaukumā. Katra koncerta ilgums paredzēts 30 minūtes, un to devīze ir “Skan te un tur, un visur!”. 

Koncertprogrammas diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis atklāj: “Laikā, kad daudz ierobežojumu un nav tik lielas iespējas tikties tādās ierastās vietās kā koncertzāles, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris pie saviem klausītājiem dosies pats. Koncertu programmā iekļautas vieglas un pazīstamas populārās mūzikas melodijas labam garastāvoklim un klausītāju priekam,” tā kapteinis A.Kreišmanis.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris dibināts 1992. gadā, un tā galvenajos pienākumos ietilpst militāro ceremoniju nodrošināšana, augstu ārvalstu viesu sagaidīšana un muzikālo noformējumu nodrošināšana parādēs. Orķestris arī nodarbojas ar Nacionālo bruņoto spēku popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs, veicot aktīvu koncertdarbību, sadarbojoties ar Latvijā populāriem mūziķiem un komponistiem. Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aktīvi piedalās sabiedriskajā dzīvē un nozīmīgos kultūras pasākumos, piemēram, Vispārējie Latviešu Dziesmu svētki, Muzeju nakts, sniedz dažādu citu kultūras pasākumu muzikālo noformējumu, kā arī koncertē skolās.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, ikviens klausītājs tiek aicināts būt atbildīgs un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzību.

Informāciju sagatavoja:
kapteinis Andis Karelis
Nacionālo bruņoto spēku orķestru galvenais diriģents / orķestra priekšnieks
Tālrunis: 29133261
E-pasts: andis.karelis@mil.lv