Militārās policijas virsseržanta amatā stājas štāba virsseržants Elmārs Priednieks

21.12.2020
Dienesta gaita
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Otrdien, 22. decembrī, Rīgā svinīgā ceremonijā Militārās policijas virsseržanta amatā stāsies štāba virsseržants Elmārs Priednieks, nomainot līdzšinējo virsseržantu štāba virsseržantu Edgaru Zelču. 

Svinīgajā Militārās policijas virsseržanta maiņas ceremonijā piedalīsies Militārās policijas komandieris pulkvedis Tālis Majors, regulāro spēku vienību un Zemessardzes virsseržanti un Militārās policijas apakšvienību virsseržanti. 

Svinīgā ceremonija norisināsies, ņemot vērā Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās drošības prasības. 

Štāba virsseržants E. Priednieks dienestu bruņotajos spēkos sācis 1993. gadā Latvijas Republikas Drošības dienestā jaunākā inspektora amatā. Dienestu turpinājis dažādos amatos Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienestā un kopš 2009. gada Valsts prezidenta apsardzē. Kopš 2010. gada štāba virsseržants E. Priednieks dienējis Valsts prezidenta apsardzes virsseržanta amatā. 

Novērtējot ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā un priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, štāba virsseržants E. Priednieks ir saņēmis Aizsardzības ministra pateicību, Nacionālo bruņoto spēku komandiera Goda zīmi “Par centību militārajā dienestā” un vairākus Militārās policijas komandiera apbalvojumus. 

Līdzšinējais Militārās policijas virsseržants štāba virsseržants E. Zelčs dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā Valsts prezidenta un Saeimas drošības dienestā jaunākā inspektora amatā. Dienestu turpinājis Militārajā policijā dažādos amatos. Starptautisku dienesta pieredzi ieguvis Militārajā pārstāvniecībā NATO un ES, Briselē, Beļģijā un starptautiskajā operācijā Afganistānā. Kopš 2014. gada štāba virsseržants E. Zelčs dienējis Militārās policijas virsseržanta amatā. 

Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā un priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi štāba virsseržants E. Zelčs apbalvots ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera Goda zīmi “Par centību militārajā dienestā” un vairākiem Militārās policijas komandiera apbalvojumiem. 

Štāba virsseržants E. Zelčs dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamentā štāba instruktora amatā. 

Militārā policija ir dibināta 1997. gadā un to veido Militārās policijas štābs, Štāba un apgādes rota, Militāro policistu rota un Valsts prezidenta apsardze. 

Militārās policijas galvenie uzdevumi ir nodrošināt Valsts prezidenta un viņa ģimenes locekļu, Valsts prezidenta kancelejas un Valsts prezidenta rezidences apsardzi, ārvalstu un starptautisko organizāciju pārstāvju aizsardzību, veikt objektu un amatpersonu aizsardzību, pavadīt kolonnas un apsargāt militārās kravas, gādāt par drošību militāro pasākumu norises vietās, novērst un pārtraukt noziedzīgus nodarījumus, administratīvos pārkāpumus un citus likumpārkāpumus militārajās vienībās vai to izvietojuma vietās, apsargājamos objektos, apsargājamo personu uzturēšanās vietās un militāro pasākumu norises vietās, izmeklēt noziedzīgus nodarījumus militārajā dienestā. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv