Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti Kaujas izturības kursā pārbauda savas spēju robežas

18.05.2020
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No šodienas, 18. maija līdz 29. maijam Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti piedalās Kaujas izturības kursā, kura laikā 90 topošie Nacionālo bruņoto spēku virsnieki veiks dažādus uzdevumus pastiprinātas slodzes, stresa un noguruma apstākļos.

Kaujas izturības kursa mērķis ir trenēt un pārbaudīt kadetu psiholoģisko noturību, un tā laikā tiek analizēta katra topošā virsnieka izturības slieksnis un profesionālā sagatavotība. Kursa sekmīga pabeigšana ir obligāts priekšnosacījums Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanai.

Iestājoties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kādas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas – tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē, nodrošinot arī visas karavīra sociālās garantijas, tostarp, apmaksātu veselības aprūpi.

Pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas jaunajiem virsniekiem ir nodrošināta dienesta vieta bruņoto spēku vienībās. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tās tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā "Studijas”.

Iedzīvotāju ievērībai!

Kaujas izturības kursa laikā kadeti pārvietosies pa Rīgas, Garkalnes, Ādažu, Sējas, Carnikavas,  Jūrmalas, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Babītes, Salaspils, Ikšķiles, Lielvārdes,  Ogres un Ķeguma novada administratīvajām teritorijām. Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, un nesatraukties, redzot pārvietojamies karavīrus formas tērpos un ar ekipējumu. Mācību laikā netiks izmantota salūtmunīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī netiks nodarīts kaitējums apkārtējai videi.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv