Latvijā tanku kaujas šaušanas mācībās “Iron Spear 2019” stiprinās sabiedroto spēku sadarbību

08.10.2019
Militārās mācības
NATO
Latvijā
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 11. līdz 12.oktobrim, Ādažu poligonā norisināsies tanku kaujas šaušanas mācības  “Iron Spear 2019”, kurās piedalīsies Baltijas valstīs un Polijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri un militārā tehnika.

Mācību mērķis ir pilnveidot sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, un veikt tanku kaujas šaušanas vingrinājumus. Mācībās piedalīsies  tanki no astoņām valstīm – ASV, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Spānijas un Vācijas, tostarp tanki “Abrams”, “Ariete”, “Challenger”, “Leopard”, “Leopardo” , “Leclerc” un “PT-91”.

Mācības “Iron Spear” ir daudznacionālas tanku kaujas šaušanas mācības, kurās piedalās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri, un tās tika aizsāktas pagājušā gada oktobrī.

Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā – Vācija, Igaunijā – Lielbritānija, Polijā – ASV. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv