Jūras spēku orķestra grupa “Vairogs” nāk klajā ar video klipu dziesmai ‘’Es pārnāku mājās’’ | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēku orķestra grupa “Vairogs” nāk klajā ar video klipu dziesmai ‘’Es pārnāku mājās’’

13.05.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestra grupa “Vairogs”  sagatavojusi  muzikālu veltījumu Starptautiskajā ģimenes dienā.

Jūras spēku orķestra grupa “Vairogs”  sagatavojusi video klipu dziesmai “Es pārnāku mājās”, kas veltīts karavīru ģimenēm, tās pārdzīvojumiem un sajūtām, gaidot karavīru pārnākam mājās no tālajiem ceļiem, un ir kā veltījums visiem Ģimenes dienā.

Dziesmas “Es pārnāku mājās” mūziku radījis grupas mūziķis bocmanis Toms Jansons, bet teksta autors ir seržants Artūrs Kupjanskis. Dziesmu iedziedājuši solisti – Zemessardzes orķestra mūziķe vecākā zemessardze Luīze Krasta un Jūras spēku orķestra grupas “Vairogs” mūziķis kaprālis Jānis Narkevics. Dziesma iedziedāta mūziķiem nesatiekoties, jo katrs atradās savā studijā.

“Ideja par šīs dziesmas ierakstīšanu jau bija sen. Pēc dziesmas “Brīvības vārdā” izlaišanas, bija iespēja šo ierakstu realizēt tikai aprīlī. Dziesmas pirmā mēģinājuma versija tika atskaņota 2020. gada novembrī par godu patriotu nedēļai. Vārdi tika uzrakstīti speciāli šai dziesmai, lai iezīmētu karavīra gaitas,” stāsta bocmanis Toms Jansons.

“Video klipa materiāla filmēšana notika dažādās Liepājas un Liepājas rajona vietās -  Liepājas Čakstes laukumā, Pūsēnu kāpā, Nīcas lauku sētā “Liepas”, Papes Etnogrāfiskajā muzejā   “Vītolnieki”, Strantes-Ulmales stāvkrastā,” saka grupas vadītājs un video klipa idejas autors bocmanis Andris Ločmelis.

Paldies par dalību un atbalstu video klipa tapšanā Artūram Kupjanskim ar ģimeni, Tomam Jansonam ar ģimeni, Egitai Spiciņai ar ģimeni, Zemessardzes orķestrim, Papes Etnogrāfiskā muzeja “Vītolnieki” direktorei Zandai Ķergalvei, Nīcas lauku sētas “Liepas” saimniekiem Ojāram un Guntai Katliem.

“Cilvēks ir savas ģimenes vērtību spogulis, un šīs vērtības viņš vienmēr aizsargās. Ir svarīgi, lai mēs varētu paļauties uz tuvākajiem. Stiprā ģimenē valda mīlestība un cilvēcība. Tur arī aug atvases, kuras iestāsies par ģimenes vērtībām, un šādas ģimenes ir stipras valsts pamatā, kāda ir arī Latvija,” uzsver seržants Artūrs Kupjanskis.

Starptautiskā ģimenes diena ir svinama diena, ko pēc īpaša ANO lēmuma kopš 1994. gada atzīmē 15. maijā, Latvijā kopš 2007. gada. Šie ir svētki visiem mūsu tuvākajiem, kurus svinam mājās ģimenes lokā. Tie ir svētki, kuros sakām paldies savējiem.

Muzikālā apvienība jeb grupa “Vairogs” izveidota 2019. gadā. Tajā darbojas septiņi Jūras spēku orķestra mūziķi, kā arī vēl trīs mūziķi ir rezervē un piedalās lielajos koncertos, kā, piemēram, pērn koncertā Ventspilī koncertzālē “Latvija”. Grupas izveide ir karavīru iniciatīva – pamatā viņi ir karavīri, Jūras Spēku orķestra mūziķi un tikai tad darbošanās grupā. Muzikālās apvienības galvenais uzdevums ir dažādot orķestra skanējumu.

“Pašu radītās dziesmas pārsvarā ir roka stilā, kā jau Liepāja – roks un vējš,”  uzsver  grupas vadītājs bocmanis Andris Ločmelis.

Dziesma ‘’Es pārnāku mājās’’
Saite uz video: https://youtu.be/q_vOdZsjM5g

JS orķestra grupas “Vairogs” mūziķi:
                                  Andris Ločmelis (tenora saksofons)
                                  Toms Jansons (bungas)
                                  Deniss Seimuškins (taustiņ instrumenti)
                                  Vladislavs Kačenovskis (basa ģitāra)
                                  Jānis Narkevics (vokāls, ģitāra)
                                  Edgars Ermansons (trompete)
                                  Edgars Jānis Kārkliņš (alta saksofona solo)
                                  Kaspars Jekševics (trombons)
                                  Emīls Akerfelds (perkusijas)
Čells: Tabita Balode
Skaņas apstrāde:  Dzintars Vītols
                              Andris Ločmelis
Video scenārijs: Andris Ločmelis
Video operatori: Ēriks Eriksons
                          Ēriks Kukutis
Video apstrāde un montāža: Ēriks Eriksons

 

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita   
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste   
Tālrunis  +37167806080
E-pasts:liva.veita@mil.lv