Jūras spēki sāk noplūdūšās naftas savākšanu Baltijas jūrā

28.12.2020
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Šodien, 28. decembrī, Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Lietuvas MRCC Klaipeda, ka Butiņģes naftas terminālī notikusi naftas noplūde un naftas produkti virzās uz  Latvijas ūdeņiem.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja patruļkuģi P-08 “Jelgava” doties uz Latvijas un Lietuvas jūras robežu, lai novērotu situāciju saistībā ar naftas noplūdi Lietuvā.

Ņemot vērā, ka naftas piesārņojums jau sasniedzis Latvijas teritoriālos ūdeņus, MRCC Rīga ir norīkojis Patruļkuģu eskadras krasta apsardzes kuģi KA-14 “Astra” un Jūras incidentu novēršanas vienību doties uz notikuma vietu un rīt no rīta sākt noplūdušās naftas savākšanas darbus.

Šobrīd MRCC Rīga kopā ar Valsts vides dienestu strādā, lai noteiktu no Butiņģes termināļa Baltijas jūrā Latvijas ūdeņos nonākušā naftas piesārņojuma apjomu.

Viens no Jūras spēku uzdevumiem ir nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.

Jūras spēki regulāri piedalās mācībās, kuru mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojumu incidentiem jūrā un ostu akvatorijās.