Bruņoto spēku komandieris piedalās NATO Militārās komitejas sanāksmē

26.01.2021
NATO
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

Rīt, 27. janvārī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies NATO Militārās komitejas sanāksmē. Ņemot vērā ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, sanāksme notiks videokonferences formātā.

“NATO Militārās komitejas galvenā tēma ir tālāka visaptverošas aizsardzības sistēmas stiprināšana, aptverot visus domēnus, izstrādājot skaidras vadlīnijas un detalizētus plānus,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

Militārās komitejas sanāksmi atklās NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs ģenerālis sers Stjuarts Pīčs (Stuart Peach). NATO Militārās komitejas sanāksmē bruņoto spēku komandieri diskutēs par alianses pielāgošanos mūsdienu drošības izaicinājumiem, kā arī turpmākiem uzdevumiem alianses aizsardzības un atturēšanas spēju stiprināšanā, pārrunājot arī citus starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus, tai skaitā NATO īstenotās starptautiskās operācijas un Covid-19 pandēmijas laikā gūto pieredzi.

Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv