Bruņoto spēku komandieris ASV apmeklēs militārās mācības “Northern Strike”

23.07.2019
Militārās mācības
NATO
Starptautiskā sadarbība
Zemessardze
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 25.jūlijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš sāks vairāku dienu darba vizīti ASV, lai pārrunātu Latvijas un ASV bruņoto spēku sadarbību aizsardzības jomā, drošības un sadarbības aktualitātes, kā arī apmeklētu starptautiskās militārās mācībās “Northern Strike 2019”.

"Sadarbība ar Mičiganas Nacionālo gvardi ir viena no visdziļākajām, spēcīgākajām un vitāli svarīgākajām. Un tas ir ne jau tāpēc, ka šajā sadarbībā būtu ietverta militārā jauda, bet gan tāpēc, ka tā ir balstīta uz īsteni draudzīgām attiecībām starp divām valstīm," ar gandarījumu uzsver ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. 

Jau ziņots, ka no 22. jūlija līdz 2. augustam Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi Mičiganā, ASV piedalās starptautiskajās mācībās “Northern Strike 2019”. 

“Northern Strike” ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde. Mācībās piedalīsies aptuveni  5700 karavīru no ASV, Apvienotās Karalistes, Bulgārijas, Igaunijas, Jordānijas, Latvijas, Nīderlandes un Polijas. 

“Northern Strike” mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī uzlabot sadarbību starp sabiedroto spēkiem. Mācības norisināsies Alpenas Kaujas gatavības apmācības centrā un Greilingas poligonā. 

Mācībās “Northern Strike” atbalstu sniedz ASV Gaisa spēku, Jūras spēku, Armijas un Civilās aviācijas patruļas gaisa kuģi, tostarp, lidmašīnas “A-10”, iznīcinātāji “F-16C”, transporta lidmašīnas “C-130” un uzpildes lidmašīnas “KC-135”, kā arī lidmašīnas “JSTARS E-8C”, helikopteri “UH-60 Blackhawk”, “AH-1W Super Cobra”, “CH-47 Chinook” un “UH-1Y Venom”. Gaisa kuģi primāri veic tuvā gaisa atbalsta uzdevumus, kā arī nodrošina arī karavīru pārvietošanu, pilda meklēšanas un glābšanas un novērošanas uzdevumus.

Šogad aprit 26 gadi kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.

Mičiganas Nacionālās gvardes karavīri regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā – tai skaitā lielajās starptautiskajās mācībās “Summer Shield”, “Saber Strike” un “Sudraba Bulta”. Savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi regulāri piedalās mācībās “Northern Strike”.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv