Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes vienības

25.09.2019
Dienesta gaita
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 27.septembrī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes 2.Vidzemes brigādi, kur tiksies ar tās komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu, pārrunās aktuālos ar Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes attīstību saistītos jautājumus un iepazīsies ar tās infrastruktūru.

Ģenerālleitnants L.Kalniņš vizītes laikā apmeklēs Zemessardzes 25. kājnieku bataljona štābu Gulbenē un Zemessardzes 31. kājnieku bataljonu Alūksnē, kā arī apmeklēs poligonu “Lāčusils” Alūksnes novada Alsviķu pagasta Meža Strautiņos.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā un ir viena no Zemessardzes četrām brigādēm. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pakļautībā ir četri kājnieku bataljoni un viens inženiertehniskais bataljons. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris kopš 2017.gada 21.februāra  ir pulkvedis Mareks Ozoliņš.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, ir izveidots Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv