Bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes 53. kājnieku bataljonu

27.01.2021
Latvijā
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

Rīt, 28. janvārī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona jauno bāzi Bauskā, lai ar bataljona komandieri pulkvežleitnantu Kasparu Kokinu pārrunātu bataljona turpmāko attīstību, personāla komplektēšanas jautājumus, kā arī spēju attīstības projektu izpildes gaitu.

Jau ziņots, ka Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona bāzes atklāšanas ceremonija notika 2020. gada novembrī. Zemessardzes 53. kājnieku bataljons dibināts 1991. gada 25. septembrī, kā Zemessardzes 53. Bauskas bataljons. 2003. gada 1. septembrī 53. bataljons tika reorganizēts un pievienots Zemessardzes 54. bataljonam. Savukārt 2018. gada 3. janvārī

Zemessardzes 53. kājnieku bataljons tika atjaunots un atrodas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes sastāvā.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv