Notiek Baltijas valstu jūras eskadras komandieru maiņas ceremonija | Nacionālie bruņotie spēki

Notiek Baltijas valstu jūras eskadras komandieru maiņas ceremonija

17.01.2023
Starptautiskā sadarbība
Baltijā un Ziemeļvalstīs
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Šodien, 17. janvārī, Rīgā, Patruļkuģu eskadrā notika Baltijas valstu jūras eskadras (Baltic Naval Squadron, BALTRON) komandiera maiņas ceremonija. Līdzšinējo BALTRON komandieri – Lietuvas Jūras spēku komandleitnantu Donatu Geču (Donatas Gečas) nomainīja Latvijas Jūras spēku komandleitnants Deniss Jeļcovs. 

Svinīgajā komandiera maiņas ceremonijā piedalījās Latvijas Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Māris Polencs, Lietuvas Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Giedrjus Premenecks (Giedrius Premeneckas), kā arī citi pārstāvji no abu valstu jūras spēkiem. 

Šobrīd BALTRON darbību organizē un nodrošina Latvijas un Lietuvas jūras spēki. Savukārt Igaunijas Jūras spēki kopš 2014. gada piedalās mācībās un BALTRON sadarbības projektos, kas saistīti ar izglītību un pieredzes apmaiņu.

BALTRON komandiera maiņa notiek reizi gadā, un šo amatu rotācijas kārtībā ieņem kāds no Latvijas vai Lietuvas jūras spēku virsniekiem. 

BALTRON mērķis ir nodrošināt Baltijas valstu jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību veikt uzdevumus gan nacionālā līmenī, gan NATO Reaģēšanas spēku (NATO Response force)  operācijās. 

BALTRON ir viens no ilgstošākajiem Baltijas valstu sadarbības projektiem, kas tiek īstenots kopš 1998. gada augusta. Šī sadarbības formāta mērķis ir nodrošināt pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera laikā un krīzes apstākļos. BALTRON pirmais komandieris bija jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis no Latvijas Jūras spēkiem.

Foto: Jūras spēki

Komandleitnants Deniss Jelcovs ierindas priekšā saņem BALTRON komandiera vimpeli

 

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis  +37167806080
e-pasts: liva.veita@mil.lv