Sporta pasākumu kalendārais plāns
Sporta sacensību mērķis ir veicināt dažādu sporta veidu attīstību, paaugstināt karavīru individuālo fizisko sagatavotību, rosināt personālsastāvu sistemātiski nodarboties ar sportu, kā arī noskaidrot labākās bruņoto spēku vienības un karavīrus.
Sacensības notiek atbilstoši NBS komandiera apstiprinātajam sporta pasākumu kalendārajam plānam, bet to norises datums, vieta un sacensību programma tiek precizēta ar NBS Apvienotā štāba priekšnieka rīkojumu. Tās organizē Sporta klubs sadarbībā ar vienībām, kuru izvietojumā tās tiek organizētas. Savukārt tās vada Sporta kluba izveidotā tiesnešu kolēģija.
Nacionālo bruņoto spēku Sporta kluba sastāvā ir arī vairāki Latvijas vadošie sportisti. Viņi visi paralēli sportista karjerai izvēlējušies arī dienestu bruņotajos spēkos, tostarp Zemessardzē, un ar labiem rezultātiem startē gan Eiropas, gan pasaules līmeņa sacensībās.
Nacionālo bruņoto spēku 2023. gada sporta pasākumu kalendārais plāns
Nr. |
DATUMS |
PASĀKUMS |
1 |
24.02.2023 |
Seminārs šaušanā |
2 |
02.03.2023 |
NBS č-ts peldēšanā |
3 |
15.-17.03.2023 |
NBS č-ts basketbolā |
4 |
04.-06.04.2023 |
NBS č-ts florbolā |
5 |
13.04.2023 |
NBS komandiera balvas izcīņas ;saušanā un NBS snaiperis |
6 |
14.04.2023 |
NBS č-ts šaušanā |
7 |
18.05.2023 |
Seminārs tuvcīņa |
8 |
25.05.2023 |
Seminārs orientēšanās |
9 |
08.06.2023 |
NBS orientēšanās č-ts |
10 |
14.-15.06.2023 |
NBS Spartakiāde |
11 |
30.06.2023 |
NBS šķēršļu skrējiens "NAVY RUN" |
12 |
06.-07.07.2023 |
NBS č-ts spiningošanu |
13 |
05.08.2023 |
ARMY TOUGH RUN |
14 |
24.08.2023 |
NBS č-ts vasaras biatlonā |
15 |
21.09.2023 |
NBS č-ts krosā |
16 |
26.-29.09.2023 |
NBS č-ts volejbolā |
17 |
16.-20.10.2023 |
NBS č-ts hokejā |
18 |
09.11.2023 |
NBS č-ts virves vilkšanā |
19 |
22.-24.11.2023 |
NBS č-ts telpu futbolā |
20 |
07.12.2023 |
NBS sporta laureāts |
21 |
14.12.2023 |
Informatīvs seminārs par NBS 2024. gada sporta aktualitātēm |
|
Starptautiskie militārie sporta pasākumi 2023. gadā
CISM UN PASAULES ČEMPIONĀTI
Nr. p.k. |
PASĀKUMS |
LAIKS |
VIETA |
ORGANIZATORS |
PIEDALĀS |
1. |
55. CISM Pasaules čempionāts slēpošanā |
27. marts – 01. aprīlis |
Zviedrija, Bodena |
Zviedrijas CISM delegācija |
NBS izlase |
2. |
Pasaules kausa posms orientēšanās sportā |
24. aprīlis – 01. maijs |
Norvēģija, Sarpsborga |
IOF |
NBS izlase |
3. |
24. CISM Pasaules čempionāts triatlonā |
27. marts – 01. aprīlis |
Francija, Brive-la-Gaillarde |
Francijas CISM delegācija |
NBS izlase |
4. |
2. CISM Pasaules čempionāts klinšu kāpšanā |
18. – 25. jūnijs |
Slovēnija, Kopera |
Slovēnijas CISM delegācija |
NBS izlase |
5. |
CISM Pasaules čempionāts džudo |
19. – 29. jūlijs |
Dominikāna, Santodomingo |
Dominikānas CISM delegācija |
NBS izlase |
6. |
2. CISM Pasaules čempionāts 3x3 basketbolā |
24. – 29. jūlijs |
Lietuva, Viļņa |
Lietuvas CISM delegācija |
NBS izlase |
7. |
Pasaules kauss šaušanā |
08. – 19. septembris |
Brazīlija, Riodežaneiro |
ISFF |
NBS izlase |
8. |
CISM Pasaules čempionāts šaušanā |
21. septembris – 01. oktobris |
Brazīlija, Riodežaneiro |
Brazīlijas CISM delegācija |
NBS izlase |
9. |
CISM Pasaules čempionāts pusmaratonā |
Oktobris |
Šveice, Lucerne |
Šveices CISM delegācija |
NBS izlase |
10. |
Pasaules čempionāts šķēršļu skriešanā |
04. – 10. oktobris |
ASV, Kalifornija |
OCRWC |
NBS izlase |
CISM REĢIONĀLIE, STARPTAUTISKIE, ATKLĀTIE UN EIROPAS ČEMPIONĀTI
Nr. p.k. |
PASĀKUMS |
LAIKS |
VIETA |
ORGANIZATORS |
PIEDALĀS |
1. |
Jiu-jitsu mācību treniņnometne |
11. – 18. janvāris |
Lielbritānija, Gravesenda |
IBJJF |
NBS pārstāvis |
2. |
Eiropas čempionāts Brasilian Jiu-Jitsu |
23. – 29. janvāris |
Francija, Parīze |
IBJJF |
NBS pārstāvis |
3. |
ADCC Germany Open Super series (tuvcīņa) |
03. – 05. februāris |
Vācija, Berlīne |
ADCC |
NBS izlase |
4. |
9. CISM Baltijas karavīru ziemas sporta spēles |
07. – 10. marts |
Igaunija, Johvi |
Igaunijas CISM delegācija |
NBS izlase |
5. |
CISM Reģionālais čempionāts orientēšanās sportā |
08. – 17. marts |
Slovēnija, Postojna |
Slovēnijas CISM delegācija |
NBS izlase |
6. |
Mācību-treniņu nometne modernajā pieccīņā |
Aprīlis/Maijs |
Šveice |
UIPM |
NBS pārstāvis |
7. |
LAPUA Eiropas kausa 1. posms šaušanā** |
17. – 22. maijs |
Vācija, Suhla |
ISFF |
NBS izlase |
8. |
CISM Reģionālais čempionāts boksā |
21. – 27. maijs |
Vācija |
Vācijas CISM delegācija |
NBS izlase |
9. |
CISM Reģionālais čempionāts izpletņlēkšanā |
Maijs |
Spānija |
Spānijas CISM delegācija |
NBS izlase |
10. |
CISM Reģionālais čempionāts militārajā pieccīņā |
21. – 27. maijs |
Vācija |
Vācijas CISM delegācija |
NBS izlase |
11. |
CISM Reģionālais čempionāts militārajā pieccīņā |
11. – 17. jūnijs |
Čehija, Viškova |
Čehijas CISM delegācija |
NBS izlase |
12. |
CISM Reģionālais čempionāts šaušanā |
12. – 18. jūnijs |
Šveice, Tūna |
Šveices CISM delegācija |
NBS izlase |
13. |
LAPUA Eiropas kausa 2. posms šaušanā** |
15. – 19. jūnijs |
Zviedrija, Okere |
ISFF |
NBS izlase |
14. |
20. Baltijas karavīru vasaras sporta spēles |
27. – 30. jūnijs |
Lietuva, Viļņa |
Lietuvas CISM delegācija |
NBS izlase |
15. |
CISM Reģionālais čempionāts šaušanā |
Jūnijs/Jūlijs |
Vācija |
Vācijas CISM delegācija |
NBS izlase |
16. |
Lietuvas atklātais čempionāts izpletņlēkšanā |
Jūlijs/Augusts |
Lietuva |
LAK |
NBS izlase |
17. |
CISM Reģionālais čempionāts militārajā pieccīņā |
24. jūnijs – 01. jūlijs |
Somija |
Somijas CISM delegācija |
NBS izlase |
18. |
CISM Reģionālais čempionāts funkcionālajā fitnesā |
01. – 10. jūlijs |
Vācija, Vārendorfa |
Vācijas CISM delegācija |
NBS izlase |
19. |
LAPUA Eiropas kausa 3. posms šaušanā** |
07. – 09. jūlijs |
Igaunija, Tallina |
ISFF |
NBS izlase |
20. |
2. CISM Reģionālais čempionāts šaušanā (pneimatika) |
20. – 23. jūlijs |
Latvija, Dobele |
Latvijas CISM delegācija |
NBS izlase |
21. |
CISM Reģionālais čempionāts triatlonā |
03. – 08. augusts |
Vācija, Sassenberga |
Vācijas CISM delegācija |
NBS izlase |
22. |
CISM Reģionālais čempionāts militārajā pieccīņā |
06. – 12. augusts |
Austrija |
Austrijas CISM delegācija |
NBS izlase |
23. |
CISM Reģionālais čempionāts handbolā |
11. – 13. augusts |
Lietuva, Klaipēda |
Lietuvas CISM delegācija |
ASK Zemessardze/LSPA |
24. |
CISM Reģionālais čempionāts orientēšanās sportā |
Augusts/Septembris |
Polija |
Polijas CISM delegācija |
NBS izlase |
25. |
CISM Reģionālais čempionāts šaušanā |
Septembris |
Austrija |
Austrijas CISM delegācija |
NBS izlase |
26. |
CISM Reģionālais čempionāts pludmales volejbolā |
24. – 30. septembris |
Vācija, Vārendorfa |
Vācijas CISM delegācija |
NBS izlase |
27. |
33. NATO šaha čempionāts |
oktobris |
Slovēnija, Portoroža |
NATO |
NBS izlase |
28. |
LAPUA Eiropas kausa fināls šaušanā** |
26. – 30. oktobris |
Francija, Šatorū |
ISFF |
NBS izlase |
29. |
CISM Reģionālais čempionāts militārajā pieccīņā |
Novembris |
Spānija |
Spānijas CISM delegācija |
NBS izlase |
30. |
NATO SHAPE basketbola turnīrs |
26. novembris – 03. decembris |
Beļģija, SHAPE |
NATO |
NBS vīriešu un sieviešu izlases |
31. |
CISM Reģionālais čempionāts krosā |
28. novembris – 03. decembris |
Beļģija |
Beļģijas CISM delegācija |
NBS izlase |
32. |
CISM Reģionālais čempionāts šaušanā |
Decembris |
Turcija |
Turcijas CISM delegācija |
NBS izlase |