Latvijā notiek militārais vingrinājums “Land Warrior” | Nacionālie bruņotie spēki

Latvijā notiek militārais vingrinājums “Land Warrior”

11/12/2023 - 23:59
Latvijā
Information prepared by
NBS Apvienotais štābs

 

No 11. līdz 25. novembrim Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku un Apvienotās Karalistes bruņoto spēku kopīgs vingrinājums “Land Warrior”. 

Vingrinājuma mērķis ir pilnveidot sabiedroto un Zemessardzes vienību sadarbību kopēju uzdevumu izpildē, tostarp sabiedroto uzņemšanā Latvijas teritorijā. 

Apvienotā Karaliste ir Latvijai būtisks  drošības partneris un sabiedrotais. Latviju un Apvienoto Karalisti saista vienota izpratne par Eiropas drošības apdraudējumiem un izaicinājumiem. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas Apvienotā Karaliste ir sniegusi ievērojamu palīdzību aizsardzības struktūru veidošanā un Baltijas valstu reģionālās sadarbības attīstīšanā, kā arī būtisku atbalstu apmācību jomā. 

Latvija ir Apvienoto reaģēšanas spēku (Joint Expeditionary Force) dalībvalsts. Apvienoto reaģēšanas spēku izveide ir Apvienotās Karalistes iniciatīva.  Tā ir drošības struktūra Ziemeļeiropā, kurā apvienotas desmit līdzīgi domājošas nācijas Apvienotās Karalistes virsvadībā. Organizācija izriet no NATO, par tās dibināšanu paziņojot NATO samitā Velsā. Organizācijā tiek izmantotas standarta NATO procedūras, valstīm savstarpēji apvienojoties, lai strādātu ar kopīgiem izaicinājumiem.

Latvijas galvenie ieguvumi, iesaistoties Apvienotajos reaģēšanas spēkos, ir sadarbības padziļināšana ar Apvienoto Karalisti un citām to dalībvalstīm, bruņoto spēku spēju attīstība, kā arī iespēja regulāri piedalīties starptautiskajās militārajās mācībās, attīstot praktisko partnerību un jaunas spējas.

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv  
Tālrunis: 67071032