Dobeles novadā notiks Zemessardzes mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Dobeles novadā notiks Zemessardzes mācības

05/25/2023 - 21:12
Zemessardze
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

26. un 27. maijā Dobeles novada Īles pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Mācību mērķis – trenēt zemessargu sagatavotību nodaļas līmeņa taktisko uzdevumu izpildei gan  diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.
Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar  AS “Latvijas valsts meži” un Dobeles novada pašvaldību saskaņotā teritorijā.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze. 

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dobeles un Tukuma novadu iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25570958 vai rakstīt uz e-pasta adresi 51bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Dobelē, Lauku ielā 15. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze. 

Vairāk informācijas par Zemessardzi tīmekļvietnē www.zs.mil.lv 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Dobeles novada Īles pagastā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. 
Pa autoceļiem Īles pagasta teritorijā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Dobeles novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.
 

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba 
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Guna Pričina
Tālrunis: 26577342
guna.pricina@mil.lv