Kuldīgas novadā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas | Nacionālie bruņotie spēki

Kuldīgas novadā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

05/23/2023 - 11:36
Zemessardze
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes štābs

No 24. līdz 28. maijam Kuldīgas novada Skrundas pagasta apkārtnē notiks Zemessardzes vienību karavīru un zemessargu apmācība, lai pilnveidotu un uzturētu kaujas spējas valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan  diennakts gaišajā, gan arī tumšajā laikā. 

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Zemessardze aicina Skrundas pagasta iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kuru mērķis ir valsts aizsardzības spēju pilnveidošana. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru: 29157635.

Informāciju sagatavoja: 
Zemessardzes štāba 
Komunikācijas daļa 
Tel. 67335905, 29157635.
e-pasts: nghqg9@mil.lv